Daily Archives: 8. априла 2018.

Васкрс у Дубровнику

У храму Благовјештења у Дубровнику васкршњу литургију служили су старјешина протојереј Владан Перишић, протојереј Стеван Ковачевић и ђакон Миро Бошковић. Радујући се највећем хришћанском Празнику, Празнику побједе живота над смрћу, Пасхе Господње, вјерни народ окупио се у Дубровнику да прослави овај дан којег створи Господ.

Црква је била испуњена вјерним народом, приступили су Светом Причешћу и примили животворно и спасоносно Тијело и крв Христа Распетога и Васкрслога.

Васкрс у Невесињу

На Велики Петак сви свештеници невесињских парохија служили су саборно у храму Вазнесења Господњег вечерње Великог петка и јутрење Велике суботе. Поводом Васкршњих празника свете литургије служене су широм невесињских парохија. На Велику Суботу литургије су служене у невесињском Саборном храму и у храму Свих Светих у Зовом Долу, док је на сам Васкрс јутрење са литургијом служено у поноћ у Саборном храму. Друга света литургија служена је у пет ујутру у Саборном храму и у Кифином Селу.

фото: Младен Вујадиновић

Васкрс у Требињу

Данас наша Света Црква прославља највећи Празник – Васкрсење Господа Исуса Христа – Васкрс. У 5 часова почело је Васкршње јутрење и прослава Васкрса у Саборном храму Светог Преображења Господњег у Требињу. Јутрење и Свету Архијерејску Литургију служио је старјешина храма о. Младен Жуловић, уз саслужење свештенства и ђакона Саборног храма. Велики број вјерника се причестио из једанаест путира, након чега су подијељена и васкршња јаја, која су украсила дјечица из вртића и основних школа у Требињу.

ХРИСТОС ВАСКРСЕ!!!
ВАИСТИНУ ВАСКРСЕ!!!

Васкрс у Чапљини

Васкрсење Христово свечано је дочекано у чапљинској парохији. Велики број верника је у току страсне седмице присуствовао службама у Саборном храму у Чапљини припремајући се молитвено за дочек Празника над Празницима. У поноћ је служено Васкршње јутрење а у наставку Света Литургија. Након причешћа Телом и Крвљу Христовом и поделе васкршњих јаја славље је настављено у гостопримници храма.