Свештенство у Оружаним снагама БиХ обиљежило своју Крсну славу

У уторак 12. новембра 2013. године, у храму Св. Георгија на Врацама (Сарајево), војни свештеници у саставу Оружаних снага БиХ, прославили су своју Крсну славу – Светог Варнаву Исповједника, којој су присуствовали и свештеници из наше епархије . Свету Архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки Г. Атанасије уз саслужење викарног Епископа липљанског Јована (Ћулибрка), војних свештеника и многобројних гостију. На Литургији је молитвено присуствовао и Високопреосвећени Митрополит дабробосански Г. Николај, као и представници војске.
По одслуженој Литургији, Епископ Атанасије је одржао пригодну бесједу у којој је подјсетио на значај, лик и дјело Светог Варнаве. Обављено је и освећење и ломљење славског колача у славу покровитеља данашњих свечара. За све госте, уприличена је и трпеза љубави у ресторану „Кула“ на којој се присутнима обратио Епископ Јован (Ћулибрк).