Прва седмица Великог поста у Мостару и околини

Током прве седмице Часног, Васкршњег поста, и на подручју мостарске, бјелопољске и благајске Црквене општине, дневни и седмични круг Богослужења попримили су великопосни карактер, усмјеравајући вјерне ка централном догађају богослужбене године, али и домостроја спасења, којем тежимо кроз све дане и године до свршетка вијека.

Уз Вечерње и Јутарње богослужење, у Храму Рођења Пресвете Богородице у Мостару, служен је и Канон Светог Андреја Критског, а у сриједу и Литургија Пређеосвећених дарова. У истом Храму, на Теодорову суботу и у Недељу Православља, вјерни народ окупио се на Евхаристијско сабрање, предођен презвитером Марком Гојачићем, уз саслужење ђакона Бранислава Рајковића. Славећи побједу Православља, Свету литургију у Бијелом Пољу и селу Локве, са вјерним народом ових крајева, служили су мјесни пароси Небојша Радић и Бранимир Боровчанин.