Благовијести слава храма Херцеговачка Грачаница

На празник Благовијести служена је Света Литургија у храму Херцеговачка Грачаница, којој је данашњи празник и храмовна слава. Свету Литургију служио  је игуман завалски Василије, уз саслужење свештенства наше епархије. У цркви препуној народа и дјеце, присутни су били и овогодишњи учесници манифестације „Дучићев дан“. Послије читања Светог јеванђеља о. Никола Јанковић се вјерном народу обратио надахнутом бесједом. По завршетку Св. Литургије одслужен је помен пјеснику Јовану Дучић, а затим је по обиласку литије око храма, испред цркве пререзан  славски колач. Испред храма је, у склопу „Дучићевих дана“, Драган Хамовић одржао слово о Јовану Дучићу. Вриједни домаћини су за све присутне, у Дому на Црквини, припремили славску трпезу.

Бесједа о. Николе Јанковића