Добротворно гусларско вече у Панчеву

Прво добротворно гусларско вече за обнову Храма Васкрсења Христовог у Пребиловцима, одржано је 10. априла 2014. године у Дому Војске у Панчеву. Приредба је одржана поводом 25- годишњице рада народног гуслара Александра Таушана, у организацији Друштва гуслара „Стара Херцеговина“ из Београда, Завичајног клуба „Херцеговац“ из Панчева и других херцеговачких удружења у Србији. У изванредној атмосфери, више од 300 посјетилаца је уживало у епској поезији и „дивним звуцима вјештијех гусалах“ . На вечери је за обнову Храма прикупљено 68.700,00 динара. Друго добротворно вече за Пребиловце заказано за 24. април у Смедереву, а треће 26. априла у Зрењанину у оквиру Фестивала гусларских друштава Војводине.