Прослава Васкрса у Манастиру Житомислић

Ове године је Пасха у манастиру Житомислићу прослављена  веома свечано. На Велики четвртак свету литургију служио је јереј Милан Бужанин, парох коњички. Исти дан увече служено је јутрење Великог петка са читањима дванаест страдалних јеванђеља, које су служили архимандрит Данило, архимандрит Лазар и јереј Данило Боро, парох чапљински. На Велики петак ујутру служени су царски часови, после подне вечерње са изношењем плаштанице а увече статије, на обе службе пристигао је велики број вјерника. На Велику Суботу служена је литургија на којој је пресвучена црква у бијелу боју, уз радосно посипање ловоровог лишћа и прочитано Васкрсно јеванђеље. Васкрсно славље почело је у поноћ јутрењем а потом светом литургијом, којом је началствовао архимандрит Данило Павловић, игуман манастира Житомислића, уз саслужење архимандрита Лазара. На литургији је, упркос кишном времену, било присутно изузетно много народа, не само из Житомислића него и са ширег простора долине Неретве. И ове године примећујемо да је вјерни народ, а нарочито омладина која се сабира на свету евхаристију, у манастиру Житомислићу све бројнија.