Видовдан у Дабру

Видовдан је у Дабру обиљежен скромно и свечано. Уочи Видовдана представљена је књига „Зборник“ “Злочини Независне државе Хрватске над Србима Јеврејима и Ромима од 1941 до 1945 године на простору Херцеговине“. О „Зборнику“ су говорили коаутори: Славко Шањевић, Миленко Којовић и књижевник Новица Телебак. Ово је била прилика и моменат, да се још једном присјетимо мјеста, ВИДОВДАНА, у колективној свијести српског народа.
На празник Св. кнеза Лазара и мученика српских-Видовдан, прослављена је слава храма и општине Берковићи. Свету литургију служио је игуман завалски Василије уз саслужење јереја Милана Стањевића, јерођакона Марка и вјерног народа Дабра и околине. Послије литије, која је прошла улицом Берковића, одслужен је парастос свим страдалницима из рода нашега од Косова до наших дана и преломљен славски колач у порти храма. Прослава је настављена уз богат културно-умјетнички програм и трпезу љубави у свадбеној сали у Берковићима.