Прослава Светог Пророка Илије на острву Билећког језера

На дан прослављања Светог Пророка Илије (2. августа) на острву Билећког језера у храму Светог Пророка служена је Света Литургија којом је началствовао Епископ Захумско-херцеговачки и Приморски Григорије уз саслужење свештеника Александра Шмање, ђакона Владимира Вукановића и чтечева Срђана Милошевића и Димитрија Самарџића. Пјевницу је водила Игуманија Светог добрићевског манастира Текла. Служба је била прелијепа као и дан који нас је, по ријечима нашег Владике, подсјетио на разговор Светог Илије са Богом кога откри у лахору лаком. Након Свете Литургије освећен је и преломљен колач слављеника Светог Пророка Илије предузећа Хидроелектране на Требишњици чији су представници присуствовали богослужењу. Након службе послужење је приредило слављеничко предузеће.