Преображењска Литија

На дан празника увече, послије вечерњег богослужења у Саборном храму, требињским улицама прошла је свечана Литија, у којој су учествовали Eпископ Будимљанско-никшићки г.Јоаникије, умировљени Eпископ ЗХиП г.Атанасије, домаћин Eпископ г.Григорије, са преко педесет свештеника и монаха из наше и братских нам епархија. У Литији су узели учешће и предсједник РС г. Милорад Додик, г. Емир Кустурица, градоначелник Мостара г. Љубо Бешлић, те бројне званице и гости. По завршетку Литије, испред Саборног храма, сабраном народу обратио се Епископ Григорије.

Бесједа Епископа Григорија на Литији