Света Литургија и парастос у Глушцима

У селу Глушци је 28. 09. 2014. служена Света Литургија и парастос за пострадале из овог села у II свјетском рату. Литургију је служио протојереј ставрофор Ратко Савић уз саслужење пароха Столачког јереја Александра Гајића и надлежног пароха јереја Бориса Чоловића.

Послије службе Божије, одржан је парастос испред споменика пострадалима, на коме су се бесједама обратили о. Ратко и о. Борис. Треба напоменути да је из овог села 23. 09. 1944. одведено 94 мјештана, од којих је 90 завршило у логору Јасеновац. Међу одведеним народом највише је било жена и дјеце (47 дјеце и то 17 рођених у периоду од 1941. до 1944. Године). У том периоду ово село је бројило 210 житеља, дакле 40% мјештана је одведено из села.

Након послужења испред цркве, присутни народ окупио се у парохијском дому на трпези љубави, коју су припремили мјештани овог села.