КУД „Моравац“ из Диселдорфа у посјети Мостару

Протеклих дана у посјети Мостару, његовој Црквеној општини и Српском пјевачком и културно-умјетничком друштву „Гусле“ било је Културно-умјетничко друштво „Моравац“ из Диселдорфа, на челу са својим кореографима Павлом Аничићем и Сандром Аничић, у пратњи свог пастира, протонамјесника Данила Радмиловића.
По доласку у Мостар гости из Њемачке, заједно са својим домаћинима, учествовали су у Евхаристијском сабрању Цркве, у Храму Рођења Пресвете Богородице, а током даљег боравка обишли су градилиште Саборног храма и стари град у Мостару, Манастир Житомислић, Благај и Почитељ. На Бјелушинском гробљу, одржан је помен Алекси Шантићу.
Овом приликом, КУД „Моравац“ из Диселдорфа и СПКУД „Гусле“ из Мостара одржали су заједнички концерт, на којем су поред играча, наступили и вокални солисти из оба Друштва, Павле Аничић и Бранислав Рајковић. Бројну мостарску публику током програма поздравио је и отац Данило Радмиловић.