Освештана звона за храм у Палама

Његово преосвештенство епископ захумско-херцеговачки господин Григорије, замјеник митрополита дабробосанског Николаја, освештао је нова звона за храм Светог архангела Гаврила у Палама.

Три звона за овај храм у изградњи, тежине 600, 400 и 200 кг, дар су Општине Пале, Митрополије дабробосанске и владике Григорија, а израдила их је ливница Лиграп у Белосавцима код Тополе. Након освећења, епископ Григорије обратио се присутним вјерницима, нагласивши значај овог храма за Пале и пожељевши да новоосвећена звона позивају на молитву много година.

Старјешина храма протојереј-ставрофор Миомир Зекић захвалио је владици Григорију на доласку и изразио наду да ће владика још много пута долазити, доносити свој благослов и служити Литургију у довршеном храму.

Извор: Митрополија Дабробосанска