Свечано прослављена храмовна слава у селу Симијовa код Билеће

Симијова, малено херцеговачко село надомак Билеће, брижљиво и поносито чува једну заиста импозантну светињу, храм Светог Николаја архиепископа мирликијског Чудотворца. Ова светиња, која је новијег датума, окупља око себе мјештане села особито за славу, када многи долазе са разних страна да братски у љубави и радости достојно прославе храмовну славу свога села-Св.оца Николу. Ове године у Недељу пред Никољдан, како је то претходно и договорено, народ се сабрао у великом броју, да заједно са својим свештеником о.Драгом Цвијановићем, прослави заштитника свога села и храмовну славу Св.оца Николу. Након одслужене Св.Литургије пошло се и у трокраки опход око храма, а потом је преломљен славски колач и освећено славско жито.

Домаћин славе брат Миодраг Вујовић позвао је све присутне у новобновљени црквени дом на трпезу љубави, гдје се уз звуке гусала и херцеговачку гангу наставило весеље.

За домаћина славе наредне године јавио се господин Ђоко Делић.

Срђан Милошевић