Бадње вече и Божић у Невесињу

Велики број вјерника окупио се на Бадње вече у порти храма Вознесења Господњег гдје је обављено освјештање и налагање бадњака. Вечерњу литургију служио је епископ захумско – херцеговачки и приморски Григорије уз саслужење мјесног свештенства. Владика Григорије позвао је окупљене вјернике да се радују Божићу и његују највеће хришћанске врлине.Честитку свештенству СПЦ и окупљеним суграђанима упутио је и начелник општине Момчило Шиљеговић. Прије богослужења на Градском тргу је организован традиционалан дочек бадњака из Луке,Придвораца, Биограда,Оџака, Батковића и Кифиног Села. Свечана литија прошла је градским улицама и зауставила се у порти Саборног храма гдје је обављено налагање бадњака. Народно весеље настављено је уз послужење и звуке народног мелоса. Приређен је и ватромет.

У Храму Вознесења Господњег у Невесињу, јутрење је служено у 23 часа, а божићне литургије у 12 и 4 часа.

Извор: Радио Невесиње

Бесједа Еп. Григорија