Божићни концерт у Мостару

Поводом празника Рођења Христовог, Српска православна црквена општина мостарска, у сарадњи са Српским просвјетним и културним друштвом „Просвјета“ – Градски одбор Мостар и Српским пјевачким и културно-умјетничким друштвом „Гусле“ Мостар, организовала је Божићни концерт, који је одржан у великој сали ХД „Херцег Стјепан Косача“ у Мостару. Непосредно прије концерта, у великој галерији истог здања, приређен је пријем, током којег се, испред организатора, присутнима обратио протопрезвитер ставрофор Радивоје Круљ, а затим и високопреподобни архимандрит Данило, игуман манастира Житомислића, након чега су своје честитке православним хришћанима у Мостару упутили представници Града Мостара, Бискупије мостарско-дувањске, Фрањевачког самостана Светих Петра и Павла у Мостару, Муфтијства мостарског и Јеврејске општине у Мостару. По пријему, на самом почетку концерта, публици се најприје обратио предсједник Црквеноопштинског одбора Српске православне црквене општине мостарске Далибор Ђурасовић, а божићну бесједу изрекао је протопрезвитер ставрофор Дарко Ђого, декан Православног богословског факултета у Фочи. Током музичко-сценског програма наступио је познати музичар Сања Илић, са својим ансамблом „Балканика“.