Прослава Светитеља Саве у Билећи

Прослава Светитеља Саве је и ове године прошла у достојанственом, православном духу и у богатом садржају посвећеном светитељу Сави. Свечани пријем у саборишту Црквене Општине и изложба икона и слика, пријем и ломљење славског колача у згради Просвете, празнична вечерња служба, изложба слика у галерији у част Светога Саве, и свечана вечера и славски колач у Дому културе у организацији просветних радника Билеће су обиљежили 26. јануар.

Свету Литургију 27. јануара служио је Епископ Григорије уз саслужење више свештеника. У Светој Литургији и свечаној Литији улицама града учешћа је узео веома велики број грађана. Послије службе у саборишту ЦО је уприличено послужење а испред храма културно умјетничка друштва су заједничком игром и пјесмом развеселили грађане Билеће. Свечани празнични ручак је уприличен у Дому културе.

Празновање је завршено увече свечаном Академијом у част Светог Саве.

Еп. Григорије – бесједа на Литургији

Еп. Григорије – бесједа на Литији