Недјеља Православља у Требињу

У Недјељу Православља, дана 1. марта 2015. године Господње, када наша Света Црква прославља Свете мученике Памфила, Порфирија и других 12 мученика Свету Архијерејску Литургију у Саборном храму Светог Преображења Господњег у Требињу служио је Његово Преосвештенство Епископ Захумско-херцеговачки и Приморски Г. Григорије, уз саслужење свештенства и ђакона Саборног храма у Требињу.

Након Светог Јеванђеља, пригодном бесједом вјерном народу обратио се Епископ Григорије, позвавши све присутне да након Свете Литургије дођу на послужење у Епархијском дому, које традиционално сваке године у Недјељу Православља припремају, угоститељи, пекаре и винарије из Требиња.

По завршетку Свете Литургије, Епископ Григорије је вјерном народу прочитао ријечи СИНОДИКА У НЕДЈЕЉУ ПРАВОСЛАВЉА (из 843. године), након чега је, по цјеливању икона, вјерном народу подјељена нафора.

Бесједа Еп. Григорија