Васкрс у билећком селу Симијова

Највећи Хришћански празник-Васкрс, свечано је прослављен и у селу Симијова надомак Билеће. Како је то већ низом протеклих година уобичајено, након Св.Литургије која се одслужи у билећком Саборном храму, надлежни парох одлази и у село Симијова да причести вјерни народ овога краја који се окупља око своје светиње. На богослужењу којим је началствовао свештеник Драго Цвијановић, окупио се велики број мјештана овога села који је приступио Светој Чаши и причестио се Тјелом и Крвљу Христовом. Након богослужења прота Драго је свима честитао најрадосни Празник Васкрсења Христовог, подјеливши и васкршња јаја.

У порти храма уприличено је и послужење гдје је међусобно дружење и прослава празника и настављена.