Страсна седмица и Васкрс у Билећи

Током читавог Часног поста у Билећи се вјерни народ редовно окупљао у свом Саборном храму и учествовао у светим богослужењима. На Велику сриједу увече, служена је Св.Тајна Јелеосвећења. Наредни дан, дакле на Велики Четвртак ујутру, служена је Св.Литургија, а увече у 19 часова у препуном храму, читана су Јеванђеља страдања Христових. На Велики петак ујутру служени су Царски Часови, а увече је служена вечерња служба и изношење плаштанице, трокраки опход око храма са плаштаницом и потом читање статија – погреба Христовог. На Велику суботу ујутру служена је Св.Литургија.

На највећи хришћански празник –Васкрсење Христово, вјерни народ испунио је Саборни храм до посљедњег мјеста, дошавши да узме учешћа у прослави Празника над Празницима. Након свечаног васкршњег јутрења служена је Св.Литургија којом је началствовао старјешина Саборног храма протојереј-ставрофор Небојша Коловић, а саслуживали су му свештеници Драго Цвијановић и Данило Боро. У току службе, сабрани народ се причестио Св.Тијелом и Крвљу Христовом.

Празновање је настављено у саборишту, гдје је припремљено послужење за све сабране.

ХРИСТОС ВАСКРСЕ! – ВАИСТИНУ ВАСКРСЕ!