Слава храма на Планој

У Недељу Самарјанке, 10.маја 2015.године Господње, прославњена је слава храма Св.великомуч.Георгија на Планој, херцеговачком селу које припада билећкој општини. Свету Литургију служио је протојереј-ставрофор Драго Цвијановић, парох овога села, уз саслужење јереја Михајла Андрића, клирика митрополије дабробосанске, а уз учешће великог броја мјештана овога села и гостију. Након службе божије и трокраког опхода око храма преломљен је славски колач и освећено жито. Прота Драго обратио се присутном народу честитајући свима славу храма и празник, нагласивши своју нескривену радост што се не заборавља светиња овога краја и што се долази на литургијско заједничарење у овоме броју, а то је и најбољи показадељ живе вјере у Васкрслога Христа.

Славље је настављено у црквеном дому за заједничком трпезом коју су припремили браћа Бабићи, домаћини данашње славе: Душан, Јован и Радослав. Током прославе могли су се чути и звуци гусала, а није изостала ни херцеговачка ганга, као и здравице и пјесме из горажданског краја.