Слава хора Светог Василија Острошког и Тврдошког Чудотворца у Требињу

У недjељу шесту по Васкрсу – Слепога, 17. маја 2015. године Господње, на празник Свете мученице Пелагије Тарсијске, хор Саборног храма, прославио је своју славу Светог Василија Острошког и Тврдошког Чудотворца. Свету Литургију је служио старјешина Саборног храма Светог Преображења Господњег, јереј Младен Жуловић са братством Саборног храма и јерејем Борисом Радовићем, парохом будванским, из Митрополије Црногорско-приморске, који је са хором Светог Јевстатија Превлачког из Будве увеличао Славу нашег хора. Након Светог Јеванђеља пригодном бесједом обратио се о. Младен, честитајући Славу хору Саборног храма, са захвалношћу о. Борису и хору из Будве на њиховом труду и доласку. Послије Свете Литургије чланови хора су, са свештеницима и гостима, након освећеног колача и кољива, подијелили трпезу љубави, у Епархијском дому у Требињу, уз пјесму и славску радост.

ЦО Требиње