Руски амбасадор у БиХ Петар Иванцов у посјети СПЦО Мостар

Руски амбасадор у БиХ Петар Иванцов посјетио је данас Саборну цркву у Мостару, чија обнова је у току и обећао да ће размотрити на који начин је могуће помоћи реконструкцију овог храма. Иванцов је истакао да је ријеч о врло значајном храму и да је желио да се увијери како радови на обнови напредују.

„Ужасно је што је овај храм био срушен, Српска православна црква /СПЦ/ обавља велики посао на његовој обнови. Видјећемо шта ми можемо урадити“, рекао је руски амбасадор.

Иванцов је навео да постоји могућност веће сарадње Русије са Мостаром у економском смислу и области туризма, али да ће то бити тема друге посјете.

Мостарски парох Радивоје Круљ упознао је Иванцова о обнови Саборне цркве и животу Срба у долини Неретве.

Круљ је посјету амбасадора Русије оцијенио јако важном и изразио наду да ће руске институције помоћи обнову Сабрне цркве, јер је и руски народ дао велику помоћ када је овај храм грађен.

/СРНА/