Тројичиндански сабор у Кутима

У билећком селу Кути, на празник Силаска Св.Духа на апостоле, свечано је прослављена слава храма овога краја и одржан, већ традиционалан, Тројичиндански сабор. Свету Литургију служио је протојереј-ставрофор Драго Цвијановић уз учешће мјештана овога села као и многобројних гостију. Нарочиту радост овога дана приредило је учествовање великог броја дјеце, чланова КУД-а „Зора Херцеговине из Билеће, како током богослужења и литије, тако и у културно-умјетничком програму након тога.

Уз пјесму и игре фолклора, као и рецитације и изворно пјевање вријеме је врло брзо летило за све присутне који су са великим одушевљењем пратили припремљени програм.

Након тога домаћин славе Г.Неђо Попара позвао је све присутне за припремљену трпезу љубави у црквеном дому. За домаћина славе наредног сабора и наредне славе у овом херцеговачком селу јавио се Г.Јован Милојевић.