Петровдан у Богодолу

У Богодолу, код Мостара, у храму у изградњи, који је посвећен Светим Апостолима Петру и Павлу, Евхаристијским сабрањем вјерних прослављен је Празник првоврховних Апостола.

Током Свете литургије, којом је началствовао презвитер Бранимир Боровчанин, парох благајски, уз саслужење мјесног пароха, презвитера Небојше Радића, ђакона Бранислава Рајковића и вјерног народа овог и околних крајева, крштени су Божо и Матија, поставши чланови Једне, Свете, Саборне и Апостолске Цркве.

Иако је звоно новоизграђеног храма у Богодолу звонкије и издигнутије него оно на пријератном храму, православни хришћани из овог и околних мјеста још увијек су сувише далеко да би га чули, вратили се и обновили своја огњишта, обнављајући тако и живи храм, чије темеље чувају још само њихови преминули сродници, сахрањени у оближњем гробљу.