Света Литургија у Трновици

У селу Трновица надомак Билеће, у суботу 25. јула 2015.године у храму св.архангела Михаила служена је Св.Литургија и одржан сабор братства Уљаревић.

Надлежни парох протојереј-ставрофор Драго Цвијановић предводио је свето богослужење, у току кога је поздравио све присутне, а особито братственике нашег херцеговачког презимена Уљаревић. Он је нагласио величину и значај учествовања на светим богослужењима и нашу задатост да слиједимо пут Христов, који су слиједили и наши преци. У својој бесједи, прота се осврнуо и на обнову храма Св.архангела Михаила у Трновици која је у току. Он је похвалио учествовање свих оних који су на било који начин помогли обнову храма, пошто се тиме и на дјелу показује наш живи хришћански дух и жива вјера у Васкрслог Христа.

У току богослужења одслужен је парастос свим упокојеним из братства Уљаревић.

Након свете службе Божије саборовање је настављено за трпезом љубави уз звуке гусала, народну-изворну пјесму и здравице .

Домаћини овогодишњег саборовања били су братственици Миодраг, Лазар, Крсто и Радослав Уљаревић.