Савјетовање из Православне вјеронауке

Савјетовање из Православне вјеронауке ће се на почетку школске 2015/16. године реализовати за вјероучитеље у организацији Катихетског одбора СПЦ, Републичког педагошког завода и надлежних Епархија.

Савјетовања ће се одржати:

-24. августа у Бањој Луци (Епархијска сала) за вјероучитеље Епархија бањалучке и бихаћко-петровачке,
-25. августа у Брчком (Дом културе) за вјероучитеље Епархије зворничко-тузланске,
-26. августа у Фочи (Богословки факултет) за вјероучитеље Митрополије дабробосанске и Епархије захумско-херцеговачке и приморске.

На савјетовањима су одређене сљедеће теме и предавачи:

1. Вјероучитељ и изазови савременог свијета,
протојереј-ставрофор проф. др Дарко Ђого,

2. Вјеронаука и људска права,
доцент др Раде Кисић,

3. Корелација наставних садржаја Познавања природе и друштва и Православне вјеронауке,
доцент др Славиша Јењић,

4. Унапређење ВОР-а и извјештај о стању у настави Православне вјеронауке у школској 2014/15. години,
инспектор-просвјетни савјетник за вјеронауку мр Славољуб Лукић.

Обавјештавамо све заинтересоване свештенике, ђаконе и студенте богословских факултета да могу узети учешће на савјетовањима, тако што ће се јавити надлежним црквено-просветним референтима.

Савјетовања почињу у 9:00 часова и обавезна су за све вјероучитеље!