Архијерејска Литургија на Вељинама – Празник Воздвижења Часног Крста

Веома свечано је прослављен празник Воздвижења Часног Крста ове године у храму Светог Василија у Добрињи. Свету Архијерејску Литургију служио је Преосвештени Епископ Захумско-херцеговачки и Приморски и администратор Митрополије Дабробосанске Господин Григорије уз саслужење свештенства Митрополије и бројног вјерног народа. Овом приликом Преосвештени Владика је у чин свештеника рукоположио Марка Ђурића, док је руком Владике Григорија Стефан Андрић примио ђаконски чин. На радост вјерних овога светога храма освештана су нова звона која ће ове јесени бити постављена на звоник цркве.

јереј Данило Дангубић

Бесједа Еп. Григорија