Бадњи дан у Манастиру Житомислић

У манастиру Житомислић Бадњи дан је отпочео са великом радошћу. Светом Литургијом је началствовао епископ Григорије уз саслужење игумана Данила, архинамдрита Лазара ректора Богословије у Фочи, протојереја-ставрофора Дарка Ђога, декана Богословског факултета у Фочи, као и свештеника и ђакона из свих крајева Епархије захумско-херцеговачке.

Епископ Григорије је у чин презвитера рукоположио ђакона Владислава Топаловића, професора на катедри за Свето писмо Старог завјета на Богословском факултету у Фочи, а послушника Марка Ђурића замонашио давши му име Нектарије, у славу и част Светог Нектарија Егинског, а потом га и рукоположио у чин ђакона.

Бесједа Еп. Григорија