Недеља Православља у Требињу

У Недељу Православља наша Света Црква прославља празник побједе над иконоборцима и спомен на сабор у Цариграду из 843. године када је васпоставњено поштовање икона у Цркви. На данашњи дан у Саборном храму у Требињу свету Литургију служио је Епископ ЗХиП Г. Григорије уз саслужење свештеника и ђакона. Данас је Саборни храм био мали да прими све оне који су дошли да узму учешћа у овом слављу. Вјерном народу пригодном бесједом обратио се владика Григорије, а по завршетку литургије организована је литија са светим иконама у порти храма. Вјерни су и ове године традиционално припремили послужење у Епархијском дому.

Бесједа Еп. Григорија