Прослава Пасхе Господње у Невесињу

У сусрет Пасхи Господњој, сваке недјеље поста, у парохијском дому у Невесињу држана су предавања за ученике Средњошколског центра „Алекса Шантић“.

Свештеници Младен Чалија и Зоран Илић говорили су на следеће теме:

– Тумачење Молитве Господње

– Страдање и распеће Христово по Јевенђељу Јовановом

– Васкрсење Лазарево

– Мисија и комуникација Цркве

– Крштење – тајна уласка у Цркву

– Захвалност и припадност у свјетлу богослужења Цркве.

Предавања су била медијски праћена емитовањем на каналу Радио Невесиње.

Васкршњи пост је богослужбени период у коме учешће у богослужењима узима највећи број лаика што је био случај и ове године. Управо је циљ одржаних предавања и био припрема вјерника за прослављање Васкрсења Господњег.

Током поменутог периода Богослужења су служена у Саборном храму и по сеоским црквама. Највећи број вјерних узео је учешћа у богослужењима служеним у Саборној цркви у којој је овај период доживио врхунац служењем Пасхалног јутрења и литургија у Пасхалној ноћи. Пасхална литургија служена је и у храму Силаска Светога Духа на апостоле у Кифином Селу.