Васкрс у Билећи

Из недеље у недељу Часног поста у Билећи се вјерни народ сабирао у свом Саборном храму Светог Саве у Билећи, учествовујући у светим богослужењима. У току Велике- Страсне седмице с посебним трепетом се ишло у сусрет Васкрсу. На Велику сриједу увече, служена је Света Тајна Јелеосвећења. На Велики Четвртак ујутру, служена је Св.Литургија, а увече у 19 часова, читана су Јеванђеља страдања Христових. На Велики петак ујутру служени су Царски Часови, а увече је служена вечерња служба и изношење плаштанице, трокраки опход око храма са плаштаницом и потом читање статија – погреба Христовог. На Велику суботу ујутру служена је Св.Литургија.

На Васкрс, вјерни народ испунио је Саборни храм дошавши да узме учешћа у прослави Нове Пасхе, причешћујући се Часним Тијелом и Крвљу Христовом Након свечаног васкршњег јутрења служена је Св.Литургија. којом је началствовао старјешина Саборног храма протојереј-ставрофор Небојша Коловић, а саслуживали су му јереј Данило Боро и јереј Александaр Грчић. У саборишту је припремљена трпеза љубави за вјерне.

ХРИСТОС ВАСКРСЕ! – ВАИСТИНУ ВАСКРСЕ!