Васкрс у Мостару

На Велики Петак у храму Рођења Пресвете Богородице у јутарњим часовима служени су Царски Часови,а у послеподневним износење Плаштанице и полагање у Часни гроб, у наставку је служено бдење и читање статија, служили су протојереј – ставрофор Радивоје Круљ и јереј Бранимир Боровчанин.

У Свету Недељу Пасхе, служено је свечано Васкршње вечерње у храму Рођења Пресвете Богородице у Мостару. Вечерње је служио Епископ захумско-херцеговачки и приморски Григорије и Епископ Атанасије, а Свето Јеванђеље по Јовану зачало 65 читано је на шест језика: руском, грчком, енглеском, њемачком, црквено-словенском и српском.

Бесједа Еп. Атанасија