Слава Саборног храма Епархије ЗХиП у Мостару

Прослављање Славе Саборног храма Епархије захумско-херцеговачке и приморске у Мостару отпочело је звоњавом звона са звоника овог храма у изградњи, први пут од 1992. године. Празник Силаска Светог Духа на Апостоле – Педесетница, Тројичиндан, Духови, прослављен је Евхаристијским сабрањем вјерних. Светом литургијом началствовао је један од пријератних мостарских пароха, протопрезвитер ставрофор Алекса Зубац, уз саслужење свештенства и народа Божијег Епархије захумско-херцеговачке и приморске. Овом приликом крштена је Ирина, поставши члан једне, Свете, Саборне и Апостолске Цркве.

Уз присуство вјерских и представника секуларних институција као и бројних гостију, након Свете литургије приређено је послужење и свечани ручак у владичанском двору у Мостару.

Бесједа о. Николе Јанковића