Песничко вече у Пребиловцима

У петак, 15. јула у Духовном и културном центру свети Краљ Милутин у Пребиловцима у организацији Српске Православне Црквене Општине Чапљина и СПКД Просвјета општинских одбора Гацка, Берковића, Билеће и Невесиња уприличено је песничко вече. У току програма своја издања и песме представили су гости из Гацка, Невесиња, а у музичком делу програма наступиле су чланице црквеног „Света Јелена Анжујска“ из Гацка сестре Бабић са песмама: Пећка кандила, Засп’о Јанко и Седам сати удара. На крају вечери гости су даровали књиге библиотеци света Стана Арнаут и том приликом уручили и поклон књиге начелника општине Гацко. Треба напоменути да је ово песничко вече прва од низа манифестација које ће се одржавати у Пребиловцима у току летњег периода. У плану је да се у Пребиловцима у сарадњи са општинским одборима Просвјете оснује и одбор Просвјете чије ће седиште бити у библиотеци света Стана Арнаут.