Света Литургија у селу Блаце код Коњица

У Недељу Светих Отаца 31. јула 2016.г., у напуштеном и спаљеном планинском селу Блаце код Коњица, у обновљеној капели служена је Света Литургија . Свету Литургију служио је парох коњички јереј Милан Бужанин. Светој Литургији присуствовало је око педесет људи пријератних становника овог и околних села. У планинском селу Блаце до протеклог рата живили су Срби , а од страшних злочина у љето 1992 .г. , кад је село спаљено и извршен стравичан масакр над становништвом, које се затекло у селу после заузимања села од муслиманских и хрватских снага, тамо не живи нити једна породица, нити је обновљена ни једна кућа . Послије Свете Литургије служен је парастос за све пострадале у протеклом рату, а након тога домаћини , пријератни становници овог села , припремили су за све присутне трпезу љубави.

Ц.О. Коњиц