Празник Успења Пресвете Богородице – слава Манастира Тврдош

Празник Успења Пресвете Богородице, Велика Госпојина, слава је Манастира Тврдош. Уочи великог празника служено је вечерње Богослужење са петохљебницом, које је служио умировљени Епископ Атанасије, са свештенством наше епархије. На сам дан Празника, Светом Литургијом началствовао је игуман тврдошки Сава, уз саслуживање свештенства Епархије ЗХиП. Послије прочитаног Јеванђеља, вјерном народу бесједом се обратио о. Никица Ајдер. Богослужење је завршено молитвеним опходом – литијом око манастира и резањем славског колача. Окупљеним вјерницима Празник су честитали игуман Сава и о. Александар Илић. Након тога су монаси манастира Тврдош, на трпези љубави у новој манастирској трпезарији, послужили сав присутни вјерни народ.

Бесједа о. Никице Ајдера

Здравица о. Александра Илића