Освећење Цркве Светог Василија Острошког у Благају

У недјељу, на празник Успења Пресвете Богородице – Велика Госпојина, освештан је обновљени Храм Светог Василија Острошког у Благају. Свету Архијерејску Литургију служили су Епископи г. Григорије и г. Атанасије, уз саслужење свештеника Епархије ЗХиП и пријератног пароха благајског прот. – ст. Гојка Терзића. У току Свете Литургије обављена су и четири крштења, први пут од протеклог рата.

Окупљеном вјерном народу бесједио је Епископ Григорије, који се захвалио бројним људима добре воље који су помогли обнову Храма. Обнова ове цркве, која је и заштићени национални споменик, почела је 2010. године, а највећу помоћ у обнови дали су Амбасада САД-а у БиХ, Министарство за избјегла и расељена лица Федерације БиХ, Министарство за људска права и избјеглице БиХ, али и вјерници појединачним прилозима.

Бесједа Еп. Атанасија

Бесједа ЕП. Григорија