Слава Манастира Светог Свештеномученика Петра Херцеговачког у Данићима

У родном месту Светог Петра Зимоњића прослављен је Његов Свети Спомен у суботу 17. септембра. Данићки манастирски храм је малих димензија, па се на овај дан обично служи испред храма, али због лоших временских прилика Света Литургија је служена у манастирском конаку, у простору који кроз фотографије и разне алате и предмете приказује ликове и начин живота светитељеве епохе. Тако смо сви сабрани на овој славској литургији осетили једну посебну блискост са Светим Петром Зимоњићем и његовом генерацијом која је дала огроман број хероја и мученика. Светом Литургијом је началствовао игуман манастира Св. Саве на Голији о. Данило, уз саслужење свештеника и свештеномонаха из наше и суседних епархија. После свете Литургије приређена је трпеза љубави у манастирској трпезарији, где су монаси са мештанима овог гатачког краја пожелели добродошлицу и здравицу свима присутнима. Посебан поздрав упућен је проти Раду Зеленовићу, ктитору храма Светог Петра, који због болести и старости није могао бити присутан на овој слави. У току дана је у Данићки манастир пристигао и умировљени епископ ЗХиП Атанасије који је са монасима и окупљеним народом, а нарочито децом поделио радост ове Данићке Славе.