Храмовна слава у Челебићима

У Недјељу 25.септeмбра 2016.г. у насељу Челебићи код Коњица прослављена је храмовна слава. Свету Литургију служио је јереј Милан Бужанин, уз саслужење протонамјесника Славише Ђурића пароха бугојанског и јереја Марка Ђурића пароха купрешког. Отац Милан је све присутне поздравио пригодном бесједом, а након свете Литургије и Литије отац Славиша пресјекао је славски колач уз учешће и присуством многобројног благовјерног народа из Челебића, Коњица, Јабланице и околних села и насеља .У наставку је приређена трпеза љубави испред Цркве коју су припремили домаћин Мирко Вујичић са својом породицом, а припадници Оружаних Снага БиХ су пружили несебичну подршку материјално техничким средствима и присуством војника из касарне у Билећи.

Црква Успења Пресвете Богородице саграђена је 1860.г. залагањем и трудом домаћина Марка Манигоде из мјеста Добригошће, који је мученички пострадао од турских зулумћара, а у протеклом рату је била уништена и девастирана у потпуности а обновљена је 2011.г.