У Варешу прослављена храмовна слава

И ове године милошћу Божијом прослављена је храмовна салва Покрова Пресвете Богородице у Варешу. Свету Литургију служио је Епископ захумско-херцеговачки и приморски и Администратор Митрополије дабробосанске Г. Григорије уз саслужење свештенства Митрополије дабробосанске и Епархије захумско-херцеговачке и приморске. На Светој Литургији рукоположен је ђакон Дејан Бакмаз у чин презвитера и Дражен Анџић у чин ђакона. Прославу храмовне славе додато су увеличали чланови Хора Слога из Сарајева. Светој Литургији присуствовала је Потпресједница Парламента ФБиХ гђа. Весна Шванцер као и новоизабрани начелник Општине Варе г. Здравко Марошевић.Након Свете Литургије обављено је ломљење славског колача коме је кумовала Ана Тојичић, после чега је за све присутне уприличена трпеза љубави.