У Требињу на Задушнице служена Св. Литургија Св. апостола Јакова

У Саборном храму у Требињу, 5. новембра 2016. године, служена је Света Литургија Св. апостола Јакова. Началствовао је протојереј-ставрофор Дражен Тупањанин, уз саслужење протојереја-ставрофора Момчила Пејичића и Никице Ајдера, и ђакона Павла Ратковића. Након прочитаног Светог Јеванђеља о. Дражен се обратио бесједом. Вјерни народ је у Св. Литургији приступио Светим Тајнама Христовим, причестивши се посебно часним и пресветим Тијелом, а посебно часном и пресветом Крвљу Господа и Бога и Спаса нашега Исуса Христа, како је то и била пракса у овој Св. Литургији. На овај дан када се обиљежавају и Mитровданске задушнице помоли смо се за покој уснулих у Господу. На крају Св. Литургије подјељена је нафора и жито.