Слава храма Светог Василија Великог у Коњицу

Новонаступајуће љето Господње дочекано је са великом радошћу у Саборном храму Светог Василија Великог у Коњицу, који је уједно прославио своју храмовну славу. Света литургија коју је служио протојереј-ставрофор Радивоје Круљ парох мостарски уз саслужење протојереја-ставрофора Зорана Илића пароха невесињског, протојереја-ставрофора Бориса Чоловића пароха метковачког, јереја Марка Малеша пароха зеничког , јереја Божидара Тановића пароха илијашког, јереја Милана Бужанина пароха коњичког , пропраћена је уз присуство неколико десетина вјерника из Коњица, Јабланице, Прозора као и пријератних становника ових општина. Отац Радивоје је овом приликом благословио вјерни народ и одржао пригодну бесједу . Светој Литургији присуствовао је и гвардијан Фрањевачког самостана у Коњицу фра Фердо Бобан.

Послијелитургијско сабрање настављено је у парохијском дому уз трпезу љубави..