Недјеља Православља у Требињу

Данас у Недјељу Православља, дана 5. фебруара 2017. године, наша Света Црква у Саборном храму Светог Преображења Господњег у Требињу молитвено je прославила побједу над иконоборачком јереси. Светом Литургијом је началствовао Његово Преосвештенство Епископ Атанасије, уз саслужење Еп. Григорија, свештенства и ђакона Саборног храма.

Након Светог Јеванђеља, пригодном бесједом вјерном народу обратио се Епископ Григорије, позвавши све присутне да након Свете Литургије дођу на послужење у Епархијски дом, које традиционално сваке године у Недјељу Православља припремају угоститељи, пекаре, винарије и вјерни народ из Требиња.

По завршетку Свете Литургије, Епископ Григорије је вјерном народу прочитао ријечи СИНОДИКА У НЕДЈЕЉУ ПРАВОСЛАВЉА (из 843. године), након чега је, по цјеливању икона, подјељена нафора.