Васкрс у Манастиру Житомислић

Торжествено славље Васкрсења Христовог у Благовештенском Манастиру у Житомислићу отпочело је тачно у поноћ. Изношењем свјетлости уз појање „Ходите Примите свјетлост…“ отпочело је јутрење Пасхе. Након прочитаног јеванђеља пред вратима храма уз звук звона сав окупљени народ са својим свештенослужитељима запјевао је васкршњи тропар а радосни поздрав Христос Васкрсе, небројено пута је понављан у току службе. У наставку јутрења служена је Света Литургија којом је началствовао архимандрит Данило, игуман житомислићки уз саслужење јерођакона Владимира и Нектарија. Бројни Житомислићани, Мостарци али и вјерници из других крајева, узели су учешћа у овом слављу. Били су ту и поклоници из Грчке и Русије. Васкршње славље након евхаристије и причешћа настављено је пред храмом и за трпезом до свитања.