Служена литургија поводом Видовдана, крсне славе Удружења „Насљеђе“

У Цркви Светог цара Лазара у Требињу, у кругу бивше касарне, јутрос је служена Света литургија и обиљежена прва фаза обнове храма чиме је Удружење дјеце погинулих бораца „Насљеђе“ почело обиљежавање Видовдана, крсне славе Удружења.

Литургију је служио свештеник Никола Јанковић, а присуствовао је већи број чланова Удружења и одбора из других градова Српске.

Предсједник „Насљеђа“ Саша Пешикан подсјетио је да је на иницијативу Удружења завршена прве фаза обнове унутрашњости цркве, односно реконструисана су имена погинулих бораца.

Он је додао да ће радови бити настављени наредне седмице, те да ће послије унутрашње почети вањска обнова.

„Вањска обнова захтијева више посла и средстава, па ћемо се морати обратити Хидроелектранама на Требишњици /ХЕТ/“, рекао је Пешикан.

Крсна слава Удружења – Видовдан биће обиљежана у сриједу, 28. јуна, када ће у 9.00 часова бити служена Света литургија у Саборном храму у Требињу, док ће помен погинулим припадницима Војске Републике Српске бити служен у 11.00 часова у цркви Светог цара Лазара.

У Културном центру ће од 20.30 часова бити отворена изложба слика из одбрамбено-отаџбинског рата.

Извор: СРНА