Поклоничко путовање на Свету Гору

У организацији Канцеларије православног душебрижништва при МО БиХ, у периоду од 18. до 22. Јуна 2017. године група поклоника 4 пешадијске бригаде ОС БиХ из Чапљине обишла је на Светој Гори: Манастир Хиландар, Скит Светог Андреја Првозваног, Испосницу Светог Саве. Присуство богослужењима у овим светињама, прије свега у Хиландару, а посебно причешће Светим Даровима, је оно што једном поклоничком путовању даје посебну димензију и прави смисао, испуњујући поклонике новом снагом вјере.

После похођења Свете Горе Атонске кренуло се према Солуну гдје су се поклонили моштима Светог великомученика Димитрија и Свете мученице Анисије у Цркви Светог Димитрија те обишли Српско војничко гробље – Зејтинлик. Чувар Зејтинлика Ђорђе Михајловић, је онако како то само он умије, дочекао групу објашњавајући настанак и историјат војничког гробља, након чега је одржан помен свим погинулим српским борцима.