Васкрс у Мостару

На празник Васкрсења Христовог Владика Атанасије служио је свету Архијерејску Литургију у  Храму Рођења Пресвете Богородице (Старој Цркви) у Мостару уз саслужење протојереја ставрофора о Радивоја Круља, јереја Бранимира Боровчанина, те ђакона Марка Гојачића и Порфирија Гргића. Литургији је присуствовало велики број вјерника. У току Свете Литургије Владика Атанасије се обратио вјерницима празничном бесједом. Након Литургије Владика Атанасије је обишао градилиште Саборне цркве Свете Тројице и Владичански двор.

Исти дан служено је Вечерње које је служио уз присуство Епископа ЗХиП господина Григорија, игуман Саво уз саслужење јереја Дражена Тупањанина, јереја Милана Унковића те ђакона Марка Гојачића. Вечерњем су присуствовале монахиње Петропавловог манастира, као и представници католичке цркве дон Анте Лубурић и фра Ико Скоко. Након читања Јеванђеља по Јовану на четири различита језика, Владика Григорије је свим присутним подијелио васкршња јаја. Уз традициналан поздрав Христос васкрсе, Ваистину Васкрсе !