Нова Пасха у Чапљини

Новопасхални дани Љета Господњег 2012. године свечано су прослављени и у парохији чапљинској. Богослужио је парох чапљински јереј Данило Боро. У Саборном храму у Чапљини на Велики четвртак служена је Света литургија, а увече служено је јутрење Великог петка са читањима дванаест страдалних јеванђеља. На Велики петак служено је вечерње са изношењем плаштанице и статије. На Велику суботу Света литургија је служена у Цркви Светог Преображења Господњег у Клепцима. Свечана васкршња литургија је сабрала велики број вјерника у обнављајућем храму у Чапљини. Други дан Васкрса традиционално се служи у Цркви Успења Пресвете Богородице у Габели. А на Васкршњи уторак заказана је Света литургија у Чапљини.