Света Литургија у селу Љекови

У недељу 29. октобра служена је Света Литургија у храму Преподобномученице Параскеве у селу Љекови. Свету Литургију служио је протојереј-ставрофор Борис Бандука уз саслужење вјерног народа овога краја.  Послије Литургије за све присутне уприличено је послужење.
Мјештани су се упознали са новим парохом и договорили почетак обнове храма. Приједлог чланова црквенога одбора и благослов за почетак радова свештеник ће упутити надлежном Епископу и ЕУО-ру на одобрење. Храм је у протеклом рату погођен гранатом, те су мјештани са ранијим парохом извршили санацију храма. Потребно је наставити са даљим радовима како би се храм обновио до мјесеца августа сљедеће године, када ће се прославити храмовна слава.