Свечано прослављене храмовне славе у Горици и Доловима

И ове године у славу Светог Великомученика Георгија окупио се вјерни народ у храмовима у двије горичке парохије да би скупа са својим свештеницима прославио храмовне славе у Горици и у Доловима.Посебан значај за вјерни народ је био и долазак Његове Светости Патријарха Иринеја у Херцеговину,па је радост у овим малим храмовима утолико била и већа и свечанија.

У присуству одабраног броја честитих домаћина и црквених одборника из осталих требињских парохија на слави храма у Доловима присуствовао је и начелник Општине Требиње др. Доброслав Ћук са сарадницима.Овом приликом обратио се и вјерницима Горице уз најаву остварења ранијег договора са горичким паросима о.Александром Илићем и о.Миодрагом Вртикапом о изградњи новог већег Храма који би био грађен љубављу и усрдном помоћу Општине Требиње и вјерног народа.У пригодној бесједи свештеници су се у име парохијана захвалили на овом дивном приједлогу општинске управе који ће Вољом Божијом донијети напредак у мисионарском и пастирском раду свештеника требињске општине.

Јереј Александар Илић